Publisert

Salgsvilkårene og personvernerklæringa

Salgsvilkårene og personvernerklæringa er to viktige dokument for oss i God mat lokalt Norge AS og deg som kunde.

Om du ikke har lest dem før, så møter du dem før du betaler i kassen. Da ligger det ei lenke til personvernerklæringa klar, og du må krysse av for at du har lest og aksepterer vilkårene og betingelsene. Dette er helt vanlig i nettbutikker.

Personvernerklæringa er der for å sikre at vi behandler dine personopplysninger på en korrekt og forsvarlig måte – og er noe alle norske bedrifter må ha.

Salgsbetingelsene er også noe vi må ha, men vi ønsker å trekke fram noen viktige punkter fra salgsbetingelsene våre nedenfor. De er til for å sikre deg god kundebehandling

Salgsbetingelsene – dette er verdt å merke seg

Vi selger mat- og drikkevarer fra rundt 20 trønderske produsenter til kunder over hele Norge. Vi er opptatt av at du skal ha en god kundeopplevelse, og få varene så raskt som mulig etter at de er pakket og klare for sending fra oss.

Derfor sender vi varer i utgangspunktet på mandager og tirsdager – for å være sikre på at varene kommer fram før helg (se også punkt 6 nedenfor).

Det kommer stadig flere produsenter inn hos oss, og nå har vi startet salget også av kjølevarer. Disse sender vi til hele Norge – bortsett fra til postnumrene 9000 til 9999. Vi vurderer det slik at sendetida blir litt for lang til at vi tar sjansen på det. Alle produkter dette gjelder, er merket med info om dette.

Du kan lese de komplette salgsbetingelsene her, men her er noen av punktene du bør være ekstra oppmerksom på:

Punkt 3: Pris

Den prisen du får oppgitt før du betaler, er den totale prisen, inkludert frakt og eventuelt andre kostnader. Det du ikke har hørt om her angående kjøpet, skal du ikke betale.

Punkt 5: Betalingen

Når du kjøper via Vipps eller Stripe, reserveres summen på kortet. Summen trekkes fra kortet samme dag som varen sendes eller hentes (ved klikk-og-hent).

Punkt 6: Levering

Vi bruker Postens tjeneste «Pakke til hentested» når vi sender pakker. Med plassering i Midt-Norge har vi det beste utgangspunktet for å nå fram til leveringssted på kortest mulig tid. Fra oss sender vi varer til det meste av landet. Posten sørger for at dette skjer på 1-2 dager under normale forhold.

Posten varsler når pakken kan hentes, og har en hentefrist på 14 dager. Den må du se bort fra, og holde deg til avtalen mellom deg og oss. Dette er fordi vi sender matvarer (og etter hvert også varer som trenger kjøling).

I punkt 6 står det blant annet: «…kjøper har plikt til å hente ut sine betalte varer snarest mulig fra hentested, helst samme dag som varene er meldt klare for uthenting. Senest dagen etter.»

8. Angrerett

Du som kjøper kan angre kjøpet av varen i henhold til angrerettloven. For oss og andre som selger/sender matvarer gjelder noen unntak. Angreretten gjelder ikke avtaler om:

  • Levering av varer som forringes eller raskt går ut på dato (Angrerettloven §22 b). Dette gjelder for eksempel alle kjølevarer og dagsferske produkter,
  • levering av forseglede varer som av hensyn til helsevern eller hygiene ikke er egnet for retur, og der forseglingen er blitt brutt etter levering (Angrerettloven §22 g).